Çarşamba, 25. Kasım 2020

BAĞ-KUR KAPSAMINDA OLAN MUHTARLARIMIZ BU YASADAN YARARLANMALIDIR

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Plan Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan Bağ-kur af yasa tasarısı hakkında görüşlerini sunmak üzere SGK Bakanlığı Sigorta Primleri Genel Müdürü Teyfik Özcan ile bir araya geldi.


Yapılan görüşmede Muhtarların Bağ-kur prim borçları ile içinde bulunduğu sorunlar dile getirildi. T.B.M.M sinde görüşmelere başlanacak olan tasarı için muhtarlarımıza ödemede kolaylıkların geleceğini söyleyen Özcan ‘’bu yasa dan muhtarların mutlaka yararlanması gerektiğini söyledi.


Yasa ile peşin ödeme durumunda tüm faiz ödemelerinin silineceği, ayrıca bir taksitlendirme imkanının sağlandığı ve en önemlisi borcunu ödeyemeyenlerin Bağ-kur primlerinin dondurulmasının söz konusu olduğuna dikkat çeken Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ‘’Muhtarlarımızın bu yasadan yararlanmaları kendi menfaatlerine olacaktır’’dedi. Akdeniz ‘’Birçok muhtarımız bağ-kur prim borçları sebebiyle güç durumdadırlar. Özellikle sağlık hizmetlerinden yararlanamayan muhtarlarımız bu yasa ile tüm hizmetlerden yararlanma fırsatı bulacaklar. Ancak Bağ-kur kapsamı içinde bulunan muhtarlarımızın bu yapılandırmadan sonra primlerini düzenli ödemeleri önemlidir’’dedi.